Перейти до основного вмісту

Брендбуки

Брендбук з’явився в корпоративному житті вітчизняних компаній порівняно недавно. Й одразу став одним із ключових атрибутів будь-якого успішного бізнесу. Що таке брендбук, і як він узагалі виглядає? Які його елементи обов’язкові, а які конкретно вашому бізнесу не принесуть відчутної користі? Розглянемо детальніше.
портфоліо
Мені є що показати...
Розробка брендбуку Caffein
Брендбук, фірмовий стиль
IT.Artel
Дизайн логотипу, брендбук, фірмовий стиль, презентація
B-Pro
Брендбук, фирменный стиль, логотип
Команда
Над проєктами працюють...
Вікторія Сергієнко
дизайнер
Дмитро Труцько
SEO-спеціаліст
Олександр Сергієнко
тестувальник, контент-менеджер
Олена Троценюк
копірайтер

Що таке брендбук, і навіщо він вам потрібен?

В наш час усім відомо, що компанія без брендбука — ніби хіпстер без окулярів і смузі. 

Та якісний, ретельно пропрацьований брендбук це набагато більше, ніж проста модна тенденція. Давайте розберемося: що являє собою брендбук, з чого він складається і від чого залежить його ціна.

Про брендбук простими словами

Брендбук — це важливий офіційний документ, певний звід правил компанії, Біблія її корпоративного духу. Найчастіше розробляється у формі книги, чим і зумовлена її назва. Але можна замовити й іншу структуру дизайну брендбуку, якщо надаєте перевагу оригінальності.

Створення брендбуку: як підсилити свій бренд

Що спільного у мережевої фармацевтичної компанії, локального магазинчика з фермерськими продуктами й підприємця-початківця, який тільки починає будувати свій бренд? Всі вони зацікавлені в тому, щоб якомога швидше стати впізнаваними. Саме в цьому й допоможе брендбук, у якому будуть розроблені й прописані всі правила використання бренду. 

До чого приготуватися, плануючи розробку брендбуку? Перш за все, відповісти на наступні запитання:

  • Як позиціонує себе ваша компанія? Якого стилю притримується: яскравого, мінімалізму чи стриманого ділового? На яку цільову аудиторію орієнтується? Який імідж планує створити серед клієнтів і конкурентів? 
  • Брендбуки яких відомих компаній подобаються вам найбільше?
  • Виходячи з попередніх двох пунктів, який брендбук ви б хотіли для власного бізнесу?  
  • Чи є у вас особливі побажання стосовно структури чи змісту брендбуку?  
  • Чи має значення локація компанії, для якої ви замовляєте розробку брендбуку? 
  • На яку приблизну вартість розробки брендбуку ви розраховуєте?

Якщо ви визначилися з вищеназваними відповідями — сміливо починайте пошуки дизайнера. Якщо ви сумніваєтесь у будь-чому, не страшно. Досвідчений виконавець підкаже вам нюанси розробки брендбуку, зорієнтує в ціні й допоможе визначитися зі строками.

Важливо розуміти різницю між фірмовим стилем, гайдлайни і брендбуком

Фірмовий стиль - це концепція дизайну: поєднання графічних і шрифтових елементів, що є основою для створення ділових, рекламних і сувенірних матеріалів. Візитки, бланки, чашки та інші об'єкти, на яких можна застосувати фірмовий стиль називаються носіями фірмового стилю. При замовленні створення носіїв фірмового стилю клієнт отримує вже готові до подальшого використання і друку макети.

Гайдлайн - це керівництво по використанню логотипу: правила використання логотипу, неприпустиме використання, типографіка, текстура, колірна палітра, монохромне рішення, розміщення логотипу на кольорових фонах.

Брендбук - це гайдлайн, керівництво по використанню фірмового стилю, опис місії і цінностей бренду. Брендбук використовую співробітники всередині компанії, дизайнери і партнери. Грамотно створений брендбук і дотримання описаних в ньому правил допоможе зберегти єдиний фірмовий стиль і загальну ідею всієї компанії.

СКАЧАТИ БРИФ

Скільки коштує розробка брендбуку, й від чого залежить ціна

Якщо ви читаєте цей текст, у вас напевне вже з’явилося закономірне питання: а скільки коштує брендбук? 

Ця складна комплексна робота складається з багатьох елементів. Тому якщо хтось пропонує розробити вам брендбук по ціні втричі нижче ринкової — не піддавайтеся спокусі. Погодившись на таку щедру пропозицію, ви в кращому випадку отримаєте набір типових шаблонів. А в гіршому — побудете в ролі піддослідного кролика, ризикуючи підірвати довіру клієнтів до свого бренду.

Де замовити розробку брендбуку в Києві?

Якщо вам потрібно замовити брендбук для столичної компанії, вважайте пощастило! Тут багато агенцій, які спеціалізуються на розробці брендбуків по прийнятній ціні. А ще є багато талановитих і досвідчених дизайнерів, які можуть працювати і віддалено.  

Ви можете залишити заявку на сайті або зателефонувати мені прямо зараз. Ми разом проясним усі питання, які вас цікавлять. І зовсім скоро у вашого бізнесу з’явиться найкращий брендбук, про який можна тільки мріяти. Чекаю на ваші замовлення!

Цвет фона
#000000
Підписка на Брендбуки