Skip to main content

Як виглядають логотипи найуспішніших компаній: огляд світових і вітчизняних тенденцій дизайну

13 August 2019

Бажаєте розробити кращий логотип? Для натхнення корисним буде звернутися до досвіду провідних компаній України та світу. Як змусити логотип працювати на бренд? Чи можна підвищити впізнаваність торгової марки, змінивши логотип? Відповіді в цій статті.

Верхнє зображення в статті Логотипи

 

Огляд сучасних топ-лого найприбутковіших компаній світу

Для створення своїх логотипів провідні компанії світу користуються тільки найсучаснішими розробками. Тому багато хто з них можуть слугувати чудовим прикладом або джерелом натхнення.

Рейтинг топ-компаній і їх логотипи

Топ-5 найдорожчих компаній 2019 року та їх логотипи виглядають наступним чином:

  1. Amazon
  2. Microsoft
  3. Alphabet (в минулому — Google)
  4. Apple
  5. Berkshire Hathaway Inc.

Що можна сказати про логотипи найбільш впливових компаній? Всі вони змішані (текст + мінімалістичний символ, що легко може запам’ятатись і стати впізнаваним) і виконані в класичному стилі, без зайвих деталей. Всі, крім Apple. Логотип «яблучного» гіганта — знайоме всім яблуко на білому фоні без будь-яких текстових елементів.

На прикладі цих компаній можна ще раз переконатись у тому, що грамотно розроблений логотип зможе стати символом вашого бізнесу на довгі роки.

Приклади влучних логотипів від українських компаній

Українські компанії, які приділяють багато уваги розвитку бізнесу та впізнаваності бренду, також часто можуть похвалитись успішними логотипами. Розглянемо, як виглядають сучасні логотипи найприбутковіших українських брендів:

Київстар

Один із найперших операторів мобільного зв’язку в Україні запам’ятався своїм логотипом: п’ятикутною синьою зіркою. Протягом тривалого часу логотип залишався незмінним, аж поки рік тому компанія не вирішила модернізувати стиль. Місце зірки зайняв новий логотип. До синьої назви бренду додалася стилізована оранжева зірочка й такі ж оранжеві крапки над «ї». Більшість експертів вважає новий логотип досить вдалим. А деякі навіть угледіли, звідки дизайнери Київстару черпали натхнення: з логотипу всесвітньо відомої компанії «Wallmart».

Фоновый цвет
#ffffff
Логотип Київстар 1
Логотип Київстар 2
Логотип Walmart
Фоновый цвет
#ffffff

АТБ

Причина популярності АТБ лежить не тільки в товарах по зниженим цінам, а й у впізнаваному фірмовому стилі. Логотип компанії — назва бренду червоного кольору на біло-синьому фоні. Це одне з найпопулярніших поєднань кольорів, що сприймається як дуже стабільне, надійне та знайоме. Тому пакет із логотипом «АТБ» настільки популярний, що навіть став мемом.

Фоновый цвет
#ffffff
Логотип АТБ
Фоновый цвет
#ffffff

Геркулес

Цей бренд морозива відомий українцям не в останню чергу завдяки провокативній рекламі. Рекламні ролики стосуються в основному морозива, й мало хто знає, що компанія успішно продає й інші товари: молочні продукти, соуси, замороженні напівфабрикати.

Логотипом компанії довго був персонаж Геркулесик, який тримав стрілочку з написом — іменем бренду. Та недавно логотип також зазнав змін, спростившись до напису на темнішому синьому фоні. Детальніше про успішні зміни логотипів і фірмового стилю ви можете дізнатися з відповідної статті.

Фоновый цвет
#ffffff
Логотип Геркулес 1
Логотип Геркулес 2
Фоновый цвет
#ffffff

Нова Пошта

Компанія-лідер доставок України також недавно успішно обновила логотип. Фірмові кольори залишилися тими ж. А ось сам логотип став більш динамічним. У ньому «заховано» чотири стрілки, що символізують рух і розвиток. А ще — це символ чотирьох сторін світу, як нагадування про те, що «Нова пошта» здійснює доставку в будь-якому потрібному вам напрямку. Цей сучасний символ замінив сургучну печатку, яка хоч і була символом стабільності, але в наш час безнадійно застаріла й додавала компанії архаїчності.

Фоновый цвет
#ffffff
Логотип Нова Пошта 1
Логотип Нова Пошта 2
Фоновый цвет
#ffffff

Наша Ряба

Продукт, який відомий усім без винятку українцям — куряче м’ясо і субпродукти бренду «Наша Ряба». Довгий час логотип складався з імені бренду й малюнка-персонажа: курочки Ряби. Модернізований логотип більш простий: персонаж з промальованими деталями зник, звільнивши місце символу: лаконічному стилізованому курячому гребінцю. Фірмові кольори й сприйняття логотипу залишилися такими ж, але сам логотип став набагато сучаснішим і набагато краще запам’ятовується.

Фоновый цвет
#ffffff
Логотип Наша Ряба 1
Логотип Наша Ряба 2
Фоновый цвет
#ffffff

На що звернути увагу при розробці логотипу, як у кращих світових брендів?

Як ви, мабуть, помітили з наведених вище прикладів — велике значення має правильне поєднання кольорів. Існує мовчазне правило: найкраще використовувати в логотипі 2-3 кольори. Все ще хочете розмалювати логотип у 4 й більше кольорів? Налаштуйтесь морально, що він буде жахливим. Такий логотип не сприймається людським оком, відповідно — погано запам’ятовується й викликає роздратування.

Найбільш популярні кольори для логотипів

Серед кольорів, що найчастіше використовуються, виокремлю наступні:

  • Синій, блакитний, зелений ї їх поєднання з білим: символізують стійкий розвиток, стабільність, успішність; формують довіру споживача.
  • Червоний, оранжевий: приваблюють увагу, активують, мотивують до дії (до покупки).

Але що найкраще пасуватиме вашому бренду — краще обговорити індивідуально з дизайнером.

Приклади вдалих і невдалих логотипів

Одним із провідних трендів залишається мінімалізм. Напряму на спрощення дотримуються навіть відомі бренди. Вони не бояться спрощувати логотипи:

Фоновый цвет
#ffffff
Логотипи Coca-Cola
Логотипи Pepsi
Логотипи Lego
Фоновый цвет
#ffffff

А що ж відбувається в Україні? На жаль, для більшості дизайнерів захопленням мінімалізмом завершується сумнозвісним коментарем замовника: «Якось занадто просто. Давайте пограємося ще».

З одного боку, це зрозуміло: лаконічне зображення, можливо, підсвідомо викликає думку, що дизайнер не занадто напружувався при створенні логотипу. Та чи справді кількох простих ліній недостатньо для створення впізнаваного малюнку?

Що стосується логотипу, тут відповідь однозначна: все геніальне — просто. Найкращі логотипи настільки прості, що їх впізнають на ходу, з вікна авто, перемикаючи рекламу між випусками улюбленого серіалу. І, як не парадоксально, чим «примітивніше» виглядає логотип, тим більше часу потрібно на розробку його макету.

Що я маю на увазі? Давайте пофантазуємо, щоб уявити: як виглядали би найбільш упізнавані логотипи, якби дизайнера попросили «зробити по багатому»:

Фоновый цвет
#ffffff
Логотип Apple
Логотип Windows
Логотип Nike
Фоновый цвет
#ffffff

Чи стало краще? Ні. Такі складні сюжети не запам’ятаються. Більш того, вони не утворять ніяких стійких асоціацій з продуктом.

Погано, якщо логотип, задача якого бути лаконічним і наповненим точним змістом, перетвориться в художню картину. Це було б доцільно на старовинних рекламних афішах. Але в сучасному світі мозок занадто перенасичений оточуючою інформацією. Тому клієнт не обтяжуватиме себе запам’ятовуванням (або й просто розгляданням) вашого епічного логотипу.

Де замовити логотип, який запам’ятається клієнту?

Тому, якщо ви хочете створити не просто гарний, а й корисний для вашого бізнесу логотип, — телефонуйте. В мене можна замовити різні варіанти логотипу по гарним цінам на будь-який смак. Також ви отримаєте всі необхідні консультації на будь-якому етапі розробки логотипу й фірмового стилю для вашого бренду.

Фоновый цвет
#ffffff